Καρναβάλι 2013

Την Κυριακή 17-03 ο δήμος Αγίων Θεοδώρων-Λουτρακίου διοργάνωσε μια συναρπαστική γιορτή καρναβαλιού  στην οποία συμμετείχαν όλες οι τάξεις του σχολείου μας. Η κάθε τάξη είχε δικό της θέμα ενδυμασίας με όμορφες στολές!

Α' Τάξη

Πεταλούδες και Γρύλοι από τους μαθητές/τριες Α Τάξης. Χρώμα-Ρυθμός-Κέφι-Ζωντάνια

Β΄ Τάξη

Μας ταξιδεύουν στον μαγικό κόσμο των παραμυθιών. Πρίγκιπες και πριγκίπισσες, μίνι και μίκι, αστερίξ κια οβελίξ, νεράιδες με μαγικά ραβδάκια για ένα καλύτερο κόσμο. Για έναν υπέροχο κόσμο

Γ΄Τάξη

Χαβανέζες Χαβανέζοι μας φέρνουν το καλοκαίρι με την δροσιά τους, την ανεμελιά τους, τον ήλιο, τη θάλασσα, την διασκέδαση, το καλοκαίρι με τις παραλίες και τα καταγάλανα νερά.

Δ΄Τάξη

Γοργόνες και Πειρατές σένα θαλάσσιο μυθικό ταξίδι μας ταξιδεύουν οι υπέροχοι μαθητές/τριες της Δ Τάξης

Ε΄Τάξη

Σκιάχτρα εν' δράση. 1ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Θεοδώρων το Σχολείο της Αυτάρκειας με λαχανόκηπους, ζώα, πτηνά. Σεβασμός στο περιβάλλον!!! Προσέουμε για να έχουμε!!! . Η φύση η δυναμή της και το μεγαλείο της.

ΣΤ΄Τάξη

Αρλεκίνοι συνοδεύουν στο κάψιμο του καρνάβαλου με τοξοβολία από μαθητές της Β λυκείου και με τους μαθητές της ΣΤ τάξης να εμπλέκονται στην παράδοση του καρναβαλιού.

Ευχόμαστε να συνεχίσει η νέα γενιά να δίνει χρώμα και ζωή στον τόπο μας που ζούμε, αγαπάμε και υποστηρίζουμε!!!

κ.Θεώνη Μαυροματίδου