Πολυτεχνείο_2.jpg
Σχολική γιορτή για την 25η Μαρτίου
Τιμώντας την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821, η ΣΤ τάξη παρουσίασε ένα συγκινητικό θεατρικό έργο στο σχολείο μας. Με κατανυκτική ατμόσφαιρα και υπέροχες ερμηνείες των μαθητών, η ΣΤ τάξη παρουσίασε ένα θεατρικό έργο που ανέδειξε την ηρωϊκή πάλη των προγόνων μας για την ελευθερία και την ανεξαρτησία της πατρίδας μας. Αυτή η εκδήλωση αναδείχθηκε ως ένα σημαντικό βήμα στη διατήρηση και προβολή της ιστορικής μας κληρονομιάς. Η 25η Μαρτίου αποτελεί μια σημαντική επέτειο για τον ελληνικό λαό, καθώς συμβολίζει την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης του 1821 ενάντια στην Οθωμανική Αυτοκρατορία. Είναι μια ημέρα για να τιμήσουμε τη θυσία και τον αγώνα των προγόνων μας για την ελευθερία και την ανεξαρτησία της πατρίδας μας.
Και του χρόνου!