Τα Χριστούγεννα της κυρίας Κρίσης

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Εκδηλώσεων "Π. Παπαναστασάτος" του Σχολείου μας η Χριστουγεννιάτικη Σχολική Εορτή "Τα Χριστούγεννα της κυρίας Κρίσης", που επιμελήθηκαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ Τάξης με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών των τμημάτων τους κας.Φωτεινής Σταμούλη και κ.Παναγιώτη Χαχάμη, σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής κ.Γρηγόρη Ορφανουδάκη, Εικαστικών κ.Γιάννη Διαμάντη και την Μουσικό κα.Φιλία Πομόνη. Επίσης, συμμετείχαν τραγουδώντας στα Γαλλικά γνωστα χριστουγεννιάτικα τραγούδια οι μαθητές και οι μαθήτριες των Ε΄ και Στ΄ Τάξεων με τη φροντίδα της εκπαιδευτικού Γαλλικών κας.Ελπίδας Στεφάνου. Την επιμέλεια της πρόσκλησης, της φωτογράφισης και της ενημέρωσης της Ιστοσελίδας του Σχολείου μας είχε ο εκπαιδευτικός Πληροφορικής κ.Κώστας Μυλωνόπουλος.

Η εορταστική εκδήλωση πραγματοποιήθηκε δύο φορές, μία για τα παιδιά των μικρών τάξεων και τους γονείς και μία για τα παιδιά των μεγαλύτερων τάξεων. Την εορτή προλόγισε η Διευθύντρια του Σχολείου κα.Θεώνη Μαυροματίδου, που ευχαρίστησε όλους όσους βοήθησαν σε όλες τις δραστηριότητες  των ημερών (Χριστουγεννιάτικη Εορτή, Συγκέντρωση τροφίμων σε συνεργασία με την εκκλησία, λαχειοφόρος αγορά, Αστέρια του "Κάνε μια ευχή - Make a Wish", δώρα στα παιδιά από Σύλλογο Γονέων και από Motor Oil, κεράσματα και μπουφές για τη χριστουγεννιάτικη εορτή) και με χαρά ανακοίνωσε ότι κυριολεκτικά λίγα λεπτά πριν την πραγματοποίηση της εορτής, το ίδιο το Σχολείο μας πήρε ένα μεγάλο δώρο, καθώς το Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος ενέκρινε τη χορηγία ενός πολύ σημαντικού ποσού για την αναβάθμιση και απόκτηση νέου ηλεκτρονικού εξοπλισμού για χρήση στη διδακτική πράξη.

sel1 xmas-18-s1sel2 xmas-18-s2sel3 xmas-18-s3sel4 xmas-18-s4sel5 xmas-18-s5sel6 xmas-18-s6