Χαμόγελο_του_παιδιού_4.jpg
Γιορτή Κρεμμυδιού

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΚΡΕΜΜΥΔΙΟΥ

Ο εμπορικός και επαγγελματικός σύλλογος Αγίων Θεοδώρων, διοργάνωσαν  το 1ο  φεστιβάλ κρεμμυδιού! Το πιο αρχαίο λαχανικό φυτό με τις πολύτιμες ευεργετικές ιδιότητες έγινε  αντικείμενο γευσιγνωσίας και προσφοράς. Πραγματοποιήθηκε μία μεγάλη γιορτή λοιπόν κρεμμυδόπιτας, όπου όλοι μαγείρεψαν, δοκίμασαν  και βραβεύθηκαν οι πιο νόστιμες  συνταγές  στο εκκλησάκι των Αγίων Θεοδώρων. Ταυτόχρονα έγινε συλλογή τροφίμων ,ρουχισμού ,και σχολικών ειδών ενώ την εκδήλωση πλαισίωσαν τοπικά παραδοσιακά χορευτικά. Στη γιορτή αυτή συμμετείχαν μαθητές του σχολείου μας που διακρίθηκαν για τις εικαστικές τους δημιουργίες! Οι μαθητές βραβεύτηκαν από την διευθύντρια του σχολείου με μια αναμνηστική πλακέτα. Οι μαθητές αυτοί είναι Κεραμάρη Μαλένα Ε? τάξη και Μαλόβρουβας Δημήτρης Β? τάξη.