ζωγραφιά_2.jpg
Διάκριση της μαθήτριας Κωνσταντίνας Σοφία της Ε? τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αγίων Θεοδώρων στη β ΄ φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικής Δημοτικού «Αριστοτέλης» 2017.

Οι Πανελλήνιοι Διαγωνισμοί Φυσικών / Φυσικής «Αριστοτέλης» 2017 ολοκληρώθηκαν με την ανακοίνωση των ονομάτων των 771 πρωτευσάντων μαθητών που διαγωνίστηκαν στη β ΄ φάση . Εξ αυτών βραβεύονται -σύμφωνα με το πρότυπο βράβευσης των Διεθνών Ολυμπιάδων Φυσικής- οι μαθητές με 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ, 2ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ, 3ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ και ΕΥΦΗΜΟ ΜΝΕΙΑ. Σημειώνεται πως οι διαγωνισμοί διεξήχθησαν με την Ευθύνη του Πανεπιστημίου Αθηνών ( Τμήμα Φυσικής) σε Συνεργασία με την Ελληνική Εταιρία Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση .Για πρώτη φορά μάλιστα πήραν μέρος και διακρίθηκαν μαθητές ελληνικών σχολείων του εξωτερικού. Η μαθήτρια της Ε΄ τάξης του σχολείου μας ΣΟΦΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ συμμετείχε στη β ΄ φάση του Διαγωνισμού ,που πραγματοποιήθηκε στις 6-05-2017, και λαμβάνει το 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ .

aristio 001

Επίσης βραβεύθηκαν με έπαινο συμμετοχής οι μαθητές του σχολείου μας:

epenos 1 001

epenos 2 001