Χαμόγελο_του_παιδιού_4.jpg
Ενημέρωση για την Ενδοσχολική Βία

Την Πέμπτη 16-1-2020 πραγματοποιήθηκε ενημέρωση για την Ενδοσχολική Βία στους μαθητές της Ε' και ΣΤ' τάξης του σχολείου μας από ειδικό ψυχολόγο του Χαμόγελου του Παιδιού.

Βεβαίωση

Με την παρούσα βεβαιώνεται ότι ο Μπουρσινός Δημήτρης, ψυχολόγος από τον Σύλλογο «Το Χαμόγελο του Παιδιού» πραγματοποίησε πρόγραμμα πρόληψης με θέμα «Ενδοσχολική Βία κι Εκφοβισμός» σε 81 μαθητές και μαθήτριες του σχολείου. Το πρόγραμμα διήρκησε 4 ώρες. Κατά τη διάρκεια του προγράμματος παρουσιάστηκε η Εθνική Τηλεφωνική Γραμμή για τα Παιδιά SOS 1056 και η Ευρωπαϊκή Γραμμή για τα Εξαφανισμένα Παιδιά 116000.

Μαυροματίδου Θεώνη

hamogelo_pedioy_1.jpg