Γιορτή λήξης των Α1,Α2,Β1,Δ1

Στις 11 Ιουνίου στις 19:30 στο χώρο του σχολείου πραγματοποιήθηκε η γιορτή λήξης των τάξεων Α1, Α2, Β1, Δ1. Οι παραπάνω τάξεις ασχολήθηκαν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς με σχέδια προγράμματος στα πλαίσια του μαθήματος της ευέλικτης ζώνης με θέμα την προστασία του περιβάλλοντος και την ανακύκλωση. Πραγματοποιήθηκαν διάφορες δράσεις με τελική την παρουσίαση θεατρικών δρώμενων στους γονείς και φίλους. Οι Α΄ τάξη παρουσίασε το σκετς «Η κυρία Ανακύκλωση» και «το Τραγούδι της Ανακύκλωσης». Η Β1 τάξη παρουσίασε την θεατρική παράσταση «Η ωραία Μολυσμένη». Η Δ1 τάξη επιμελήθηκε τα σκηνικά, τα οποία κατασκευάστηκαν αποκλειστικά από τα παιδιά της τάξης με ανακυκλώσιμα υλικά. Στη συνέχεια τα παιδιά παρουσίασαν την παράσταση «Δημοτικό Συμβούλιο Ανακύκλωσης» και δύο ταινίες μικρού μήκους με θέμα τον σεβασμό της διαφορετικότητας, τα οποία επιμελήθηκαν οι ίδιοι οι μαθητές στα πλαίσια του αντίστοιχου σχεδίου προγράμματος.

γιορτή λήξης Δ1 2

γιορτή λήξης Α  γιορτή λήξης Δ1