Πολυτεχνείο_2.jpg
Γιορτή λήξης της ΣΤ' τάξης

Οι μαθητές της Στ΄ τάξης την Παρασκευή 12-6-2015 παρουσίασαν το έργο του Ουίλιαμ Σαίξπηρ «Όνειρο Καλοκαιρινής νύχτας» το οποίο και απέδωσαν με εξαιρετική σοβαρότητα, αρμόζουσα στο έργο. Στη συνέχεια, ακολούθησε η παρουσίαση του προγράμματος «Teachers for Europe» από την καθηγήτρια Γαλλικών κ. Κολλητίδου Ελισάβετ. Τα παιδιά της Στ΄ αποχαιρέτησαν οι μαθητές του Β΄2 με τραγούδια και συγκινητικές και χρήσιμες συμβουλές. Οι αριστούχοι μαθητές της Στ΄ τάξης βραβεύτηκαν από την οικογένεια του εκλιπόντος θεατρολόγου μας Παναγιώτη Παπαναστασάτου. Η βραδιά έκλεισε με μοντέρνο χορό που χόρεψαν οι μαθητές της Έκτης, τον οποίο δίδαξε η Γυμνάστρια Κωστοπούλου Ιωάννα.
Οι δασκάλες των τάξεων αποχαιρέτησαν τα παιδιά τους και τους ευχήθηκαν ολόψυχα Υγεία και καλή πρόοδο!

γιορτή τελ  ΣΤ 2  γιορτή τελ ΣΤ

γιορτή τελ ΣΤ 1